Участь у тижні академічної доброчесності університету студентів бакалаврату та магістратури спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка»

Академічна доброчесність – невід’ємна складова освітнього процесу на всіх рівнях здобуття освіти, що формує відповідальний підхід до навчання та наукової діяльності. Зважаючи на актуальність всебічного використання принципів академічної доброчесності у Хмельницькому національному університеті за ініціативи Студентської ради та підтримки відділу навчально-виховної роботи і відділу забезпечення якості освіти вищої освіти проводиться тиждень академічної доброчесності (17.03.2025-20.03.2025).

У перший день до присутніх із вітальним словом звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Дмитро ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ та Дар‘я ЛЕБІДЬ, голова студентської ради ХНУ.

В рамках тижня академічної доброчесності розглядались практичні питання використання нормативно-правових документів на рівні держави та ХНУ (http://library.khmnu.edu.ua/?page_id=5019), методичних матеріалів, що регламентують дотримання академічної доброчесності у закладах вищої освіти (ЗВО) України, види порушень та відповідальність всіх учасників освітнього процесу. Особливої уваги надано питанням дотримання академічної доброчесності під час використання штучного інтелекту в освітній і науковій діяльності.

В онлайн заходах другого дня взяли участь здобувачі бакалаврського та магістерського ступеня освіти спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка», що навчаються за освітньо-професійною програмою (ОПП) «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі».

Формат заходу передбачав сегментацію учасників на групи, які розглядали одне із типових питать щодо академічної доброчесності під час навчального процесу з подальшим обґрунтуванням обраного рішення головами груп для всієї спільноти відвідувачів. Подібний формат не є звичайним для онлайн заходів та викликав зацікавленість як у студентів, так і викладачів, які активно  запропоновували свої погляди на вирішення проблемних ситуацій із академічної доброчесності на основі інформації, поданої спікерами онлайн заходу. 

Особливий акцент перехресних дискусій, які виникнули під час розгляду питань порушень академічної доброчесності, був спрямований на забезпечення академічної доброчесності  під час виконання та захисту курсових та кваліфікаційних робіт бакалаврів та магістрів спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка. Присутні викладачі кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технології мали можливість перевірити відповідність приймаємих рішень щодо дотримання норм академічної доброчесності на відповідність діючого законодавства.