Зважаючи на різке збільшення потреб у спеціалістах телекомунікаційного та радіотехнічного профілю, спільними зусиллями викладачів кафедри та керівництва ТОВ «НОВАТОР», під час робочих зустрічей (https://tmit.khmnu.edu.ua/robocha-zustrich-iz-kerivnycztvom-dp-novator/) вирішено покращити взаємодію між кафедрою та підприємством для удосконалення практичної підготовки фахівців з електонних комунікацій та радіотехніки. Результатом такої взаємодії було укладання в березні 2024р Угоди про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та ТОВ «НОВАТОР», що передбачала значне посилення взаємодії в напрямку підготовки фахівців високого рівня та здобуття ними компетентностей, які важливі як для підприємства, так і для країни загалом. Активним ініціатором такої співпраці з боку підприємства був директор ТОВ «НОВАТОР» – к.т.н., доц., Олександр ЯНОВИЦЬКИЙ, а з боку кафедри – завідувач, д.т.н., проф.. Сергій ПІДЧЕНКО та к.т.н., доц., Олег ПИВОВАР. Угода передбачає взаємодію під час навчання студентів на всіх рівнях вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії.
Після укладання угоди, в адміністративному корпусі ТОВ «Новатор» було виділене окреме приміщення для проведення занять з дисциплін напрямку електронних комунікацій та радіотехніки. Приміщення складається із трьох навчальних класів, для проведення лекцій, лабораторних та практичних робіт відповідно. Всі приміщення обладнані необхідними засобами для реалізації навчального процесу, в тому числі і мультимедійними. З боку Хмельницького навчального університету розроблено та узгоджено із підприємством Положення про філію кафедри, що конкретизує та формалізує процес роботи філії в напрямках навчальної, методичної, наукової та виховної роботи, а також встановлює права та обов’язки кафедри та підприємства. Керівником філії кафедри від університету призначено к.т.н., доцента Олега ПИВОВАРА.


Навчальний процес на філії кафедри не обмежується лише учбовими приміщеннями, лабораторні та практичні заняття також проводяться на робочих місцях, проектно-конструкторських ділянках, у музеї підприємства тощо. Це дозволяє набути студентами практичних навичок та ознайомитись із реаліями сучасного виробництва.
До викладання спеціальних розділів освітніх компонент залучаються провідні фахівці ТОВ «НОВАТОР» із складу керівництва окремими підрозділами та фахівці розробники із значним досвідом, переважно такі, що мають науковий ступінь та вчене звання. Лабораторно-практичні заняття проводяться відповідно із навчальним розкладом, який погоджується із підприємством. Філія кафедри є також базою проведення конструкторсько-технологічної та переддипломної практик.

Безпосереднє знайомство студентів із виробничим процесом, проблемами виробництва радіоелектронних засобів, організації взаємодії підрозділів, особливостями оформлення та використання технічної документації є запорукою набуття фахових компетентностей студентами, що забезпечується в рамках тісної взаємодії із реальним виробництвом.
Керівник філії кафедри ТМІТ, к.т.н., доцент Олег ПИВОВАР