Попередній захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка»

17 листопада 2023р (міжнародний день студента) відбулось розширене засідання кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій (ТМІТ) за участі студентів підготовки освітнього рівня магістр за спеціальністю 172 Телекомунікації та радіотехніка (ТР). В рамках розширеного засідання кафедри відбувся попередній захист магістерських кваліфікаційних робіт, а також обговорення із студентами перспектив та удосконалення освітньої програми «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі» за спеціальністю 172 «Електронні комунікації та радіотехніка»(ЕКР) другого (магістерського) рівня навчання. На засіданні були присутні викладачі кафедри ТМІТ та студенти групи ТРм-22-1 (2-го року навчання).

На початку завідувач кафедри, гарант ОПП «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі» д.т.н., професор Сергій ПІДЧЕНКО виступив із організаційними питаннями щодо регламенту виступу, процедури та термінів захисту, порядку подання завершеної роботи до розгляду, складу ДЕК тощо.

У 2023 р. тематика кваліфікаційних робіт магістрів охоплює питання розробки методів покращення характеристик мереж електронних комунікацій (6 робіт), розробки перспективних телекомунікаційних систем та їх складових (3 роботи), а також впровадження інноваційних телекомунікаційних технологій у навчальний процес на кафедрі ТМІТ (1 робота).

Під час виступів студенти – магістранти висвітлювали результати виконання кваліфікаційної роботи магістра, а саме: тему, мету, завдання, питання що вирішувались під час переддипломної практики, актуальність тематики, наукові результати та практичне значення виконаних робіт, а також інформацію про опублікування та апробацію результатів магістерських робіт.

Після кожної доповіді відбувалось обговорення результатів роботи за участю як викладачів кафедри ТМІТ, так і студентів, надавались слушні зауваження щодо корекції формулювань предмету та об’єкту дослідження, оформлення відповідно брендбуку корпоративного стилю ХНУ, обсягу та конкретизації матеріалу, який виноситься на демонстраційні слайди. Розглянуто можливості впровадження результатів та рівень висвітлення досліджень у наукових статтях та виступах на конференціях.

Зазначено, що загальний обсяг виконаних робіт щодо підготовки кваліфікаційних робіт студентами-здобувачами освітнього рівня магістр перевищує 75%, всі здобувачі мають наукові публікації та мають всі підстави бути допущеними до захисту на засіданні ДЕК у грудні 2023р.

Під час прикінцевого виступу, відповідальний за нормоконтроль та перевірку на антиплагіат к.т.н., доцент Олег ПОВОВАР роз’яснив використання стандартів ХНУ щодо оформлення пояснювальної записки та графічного матеріалу, джерел посилань та корпоративного стилю демонстраційних плакатів. Окремо зазначено про необхідність суворого дотримання положень ХНУ про академічну доброчесність під час подання інформації для проведення контролю на наявність плагіату в системах Antiplagiarism та Unicheck. Наведено інформацію про можливості використання допоміжних матеріалів підготовки до захисту, що розміщені в модульному середовищі навчання (МСН), а також можливості використання, як приклади, кваліфікаційних робіт магістрів в інституційному репозитарії за попередні роки.

Після закінчення передзахисту гарант ОПП, завідувач кафедри, д.т.н., професор Сергій ПІДЧЕНКО виступив із інформацією про нову ОПП для магістрів «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі» спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка», зокрема, про програмні результати навчання із обов’язкових та вибіркових дисциплін, траєкторії навчання, можливості академічної мобільності. Запропоновано студентам групи ТРм-22-1 висловити свої думки та побажання щодо удосконалення освітніх програм, а також взяти участь в обговоренні цих питань в рамках круглого столу разом із викладачами кафедри ТМІТ.

Під час круглого із пропозиціями виступили:

Здобувач Коломієць Є.Я. висловився про необхідність більш гнучкого використання всіх можливостей кредитно модульної системи під час навчання. Висунуто пропозиції щодо введення до змісту обов’язкових та вибіркових спеціальних дисциплін питань використання штучного інтелекту та нейронних мереж, а також способів ідентифікації контенту, створеного на базі використання штучного інтелекту в галузі електронних комунікацій та радіотехніки. Під час перехресного обговорення решта студентів підтримала цю пропозицію.

Здобувач Гур’єв Є.Я. виступив із пропозицію висвітлення в спеціалізованих дисциплінах методів та методик пов’язаних електронними комунікаціями БПЛА, а також розширення практичної частини щодо набуття навичок складання, керування, ефективного використання та ремонту безпілотних літальних апаратів різних типів та класів (проведення майстер-класів, воркшопів, пов’язаних із питаннями створення та використання БПЛА).

Здобувач Слободян М.О. виступив про необхідність більш широкого застосування англійської мови під час викладання спеціалізованих дисциплін кафедри ТМІТ.  

Кожна із пропозицій студентів обговорювалась у формі перехресної бесіди, де конкретизувались переліки питань програмних результатів навчання та що слід додати або змінити в освітній програмі. Також, встановлені дисципліни, в яких можливо реалізувати ці пропозиції з боку студентів. Засідання круглого столу виявилось продуктивним та слушним, більшість викладачів погодилась із пропозиціями щодо удосконалення освітньої програми. За результатами кругло столу кафедра ТМІТ прийняла рішення доручити робочій групі із розробки ОПП «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі» запропонувати конкретні рішення щодо пропозицій, запропонованих студентами.

Відповідальний за дипломне проєктування
к.т.н., доцент Олег ПИВОВАР