Історія кафедри

У 2020 році на факультеті програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем було створено кафедру телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій. Очолив новостворену кафедру професор, доктор технічних наук Сергій ПІДЧЕНКО (https://tmit.khmnu.edu.ua/pidchenko-sergij-kostyantynovych/).

На базі кафедри були започатковані освітні програми бакалаврського рівня “Телекомунікації, медійні технології та інтелектуальні мережі” та магістерського рівня “Телекомунікації та радіотехніка”. Вони охопили ключові напрями сучасних телекомунікацій, зокрема: проєктування та побудову телекомунікаційних систем і мереж, алгоритмізацію та програмування, інтернет-технології, оптичні та радіотехнології, проєктування мереж інтернету речей, мультимедійні технології, системний аналіз інформаційно-комунікаційних комплексів, кібербезпеку телекомунікацій, а також моделювання та оптимізацію телекомунікаційних систем.

Для забезпечення реалізації освітніх програм були сформовані робочі групи з провідних викладачів кафедри. Гарантом ОПП бакалаврського рівня стала к.т.н., доцент Таранчук А.А., а до складу проєктної групи увійшли професор Підченко С.К., доценти Пивовар О.С. та Стецюк В.І. Аналогічно, ОПП магістерського рівня очолив професор Підченко С.К., а до складу команди увійшли професор Бойко Ю.М., доценти Пивовар О.С. та Горященко С.К. (https://tmit.khmnu.edu.ua/kafedra/sklad-kafedry/)

У 2023 році, у зв’язку зі зміною назви спеціальності з 172 “Телекомунікації та радіотехніка” на 172 “Електронні комунікації та радіотехніка”, відбулося оновлення освітніх програм, які отримали назву “Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі” як для бакалаврського, так і для магістерського рівнів. Гарантом бакалаврської програми став доцент Пивовар О.С.

У 2025 році відбулася чергова трансформація: спеціальність отримала нову назву G5 “Електроніка, електронні комунікації, приладобудування та радіотехніка”, що спричинило відповідні зміни у структурі робочих груп та назві освітніх програм. Так, нова ОПП “Електронні системи та мережі комунікацій” отримала нових гарантів: бакалаврський рівень очолив доцент Стецюк В.І., а магістерський – професор Бойко Ю.М. До складу проєктних груп увійшли провідні викладачі кафедри: професор Підченко С.К., доценти Пивовар О.С., Мішан В.В. та Горященко К.Л.

Оновлення освітніх програм супроводжувалося капітальним ремонтом навчальних приміщень та модернізацією матеріально-технічної бази кафедри. Ключовим фактором у цьому процесі стало продуктивне співробітництво з провідними компаніями телекомунікаційного та радіотехнічного сектору Хмельниччини: АТ “Новатор”, АТ “Укртелеком”, ТОВ X-City, ТОВ “ITT”, ТОВ “Ліфт-Стандарт” та іншими. Завдяки цьому освітні програми були приведені у відповідність до сучасних вимог ринку (https://tmit.khmnu.edu.ua/spivpracya/robotodavci/). Активну участь у модернізації лабораторної бази прийняв асистент кафедри, магістр телекомунікацій та радіотехніки Слободян М.О.

Одним із значущих досягнень кафедри стало відкриття у 2024 році сучасних лабораторій аудіовізуальних систем, інформаційно-комунікаційних систем, радіотехнологій електронних комунікацій, кіберфізичних систем та штучного інтелекту, електронної та оптичної схемотехніки. Підтримка з боку стейкхолдерів забезпечила оснащення навчального процесу найсучаснішими зразками техніки, як мережевого, так і радіотехнічного спрямування (https://tmit.khmnu.edu.ua/kafedra/materialno-texnichne-zabezpechennya/).

З метою підвищення якості освіти було оновлено базові курси та впроваджено нові дисципліни, що відповідають актуальним викликам галузі: “Програмно-конфігуровані системи передавання, приймання та обробки інформації”, “Завадостійкість та інформаційна безпека інфокомунікацій”, “Системи керування та позиціювання аерокосмічних платформ”, “Програмно-апаратні засоби з елементами штучного інтелекту” та інші. Ці курси відповідають як вимогам роботодавців, так і запитам здобувачів вищої освіти (https://tmit.khmnu.edu.ua/robochi-programy/).

Кафедра активно розвиває практичну підготовку студентів через систематичні майстер-класи, гостьові лекції від провідних фахівців галузі, регулярне оновлення матеріально-технічної бази та залучення роботодавців до проєктування лабораторій та викладання. Це створює передумови для підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних швидко адаптуватися до потреб виробництва (https://tmit.khmnu.edu.ua/praczevlashtuvannya/).

Кафедра активно розвиває наукову діяльність. З 2020 року виконано низку науково-дослідних і госпдоговірних робіт, серед яких: «Розробка наукових основ захисту виробів радіоелектроніки від деформацій та навантажень» (№0117U001168); «Неруйнівний контроль та діагностування електронних систем методом акустичної емісії» (№0120U102069); «Забезпечення міцності та герметичності бортового радіоелектронного обладнання» (№0119U103552); «Розробка методів контролю та прогнозування міцності корпусів інтегральних модулів НВЧ» (№0119U101419); «Розробка широкосмугової пеленгаційної системи для визначення місцезнаходження БПЛА» (№0122U001211); «Автоматизована пеленгаційна система моніторингу БПЛА» (д/у №03-2024 до Договору БФ/9-2021); «Інтелектуальна мобільна IoT-платформа діагностичного телемоніторингу серцево-судинної системи» (№0121U114023); Науково-дослідна робота ГД 07-2021 (№ ДР 0121U114023) «Інтелектуальна система керування ліфтовим обладнанням» (https://tmit.khmnu.edu.ua/naukova-diyalnist/naukovo-doslidni-roboty/). Кафедра посідає передові місця в університетському рейтингу (https://tmit.khmnu.edu.ua/vidznaku_kafedru/), активно демонструє розробки конструкторського бюро під керівництвом доцента Петрушака В.С. на конкурсах та виставках (https://tmit.khmnu.edu.ua/naukova-diyalnist/konstruktorske-byuro/). Провідні викладачі беруть участь у міжнародних форумах і конференціях під егідою IEEE, Springer, CEUR та публікують дослідження у виданнях, індексованих у Scopus та Web of Science.

Майбутнє кафедри нерозривно пов’язане з розвитком освітніх програм та впровадженням проривних технологій: 5G/6G, інтернету речей, когнітивних програмно-конфігурованих радіосистем, кіберфізичних систем, оптичних телекомунікацій, а також сучасних технологій штучного інтелекту, машинного та глибокого навчання. Особливий акцент робиться на розробці алгоритмів обробки радіолокаційних і телекомунікаційних сигналів, аналізу спектрів, виявленні завад, моделюванні радіосигналів, генерації синтетичних даних для навчання нейромереж, імітації каналів зв’язку, оптимізації розподілу радіочастотних ресурсів, управлінні мережею та адаптації алгоритмів маршрутизації у телекомунікаційних системах.

Таким чином, кафедра телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій не лише динамічно розвивається, а й формує новітні підходи до підготовки фахівців, забезпечуючи їх усіма необхідними знаннями та навичками для успішної кар’єри у сфері електронних комунікацій і радіотехніки (https://tmit.khmnu.edu.ua/abituriyentu/osvitnya-prohrama/).

В центрі Поділля, в обласному місті Хмельницькому в другій половині 80-х років минулого століття почали будуватися нові підприємства, вводилися в експлуатацію нові цехи та виробництва на діючих підприємствах. Особливо швидко нарощувались потужності на заводах радіотехнічного профілю, які почали відчувати значний дефіцит інженерів-радіотехніків.

Ідея та ініціатива організації навчання за спеціальністю «Радіотехніка» в Хмельницькому інституті побутового обслуговування належить ректору Сіліну Радомиру Івановичу та проректору Костогризу Сергію Григоровичу при підтримці місцевих органів влади.

Протягом 1985-1986 років велись обговорення пропозицій в міністерствах та владних структурах. Найбільш активно цю місію виконував Сергій Григорович Костогриз. У 1987 р. ідея і домовленості визріли до рівня практичної реалізації.

Восени 1987 р. підготовлено звернення обласного комітету до керівництва країни, в якому обґрунтовано необхідність підготовки радіоінженерів для підприємств Хмельниччини: Новатор, Катіон, Нева, Темп, Електроприлад тощо.

Цим зверненням також зобов’язали керівників заводів надати інституту безкоштовно радіовимірювальні прилади, електрорадіоелементи та виготовити необхідне обладнання лабораторій. Так, в цьому ж році на факультеті була відкрита підготовка спеціалістів за фахом “Радіотехніка”, а через рік ще за двома спеціальностями: “Конструювання і технологія радіоелектронних засобів” та “Обчислювальні машини, комплекси і мережі”, з набором на кожну з них по 25 студентів. У зв’язку з цим, механічний факультет у 1988 році був перейменований у “Факультет машинобудування і радіотехніки”, який на той час очолював Абрамов Олексій Олексійович.

Почався підбір кадрів і створення матеріальної бази. Питання формування викладацького складу довелося вирішувати головним чином шляхом запрошення фахівців з інших навчальних закладів: з Київського інституту цивільної авіації був запрошений д.т.н., професор Р. П. Карташов, який очолив кафедру радіотехніки. З Вінницького політехнічного інституту  були запрошені – д.т.н., професор С. І. Пятін,  к.т.н., доценти В. П. Кашлев, І. В. Троцишин, з ВО “Новатор” прийшов к.т.н. В. Ф. Бардаченко, інженери Підченко С. К. і Євтушок В. П., з ВО “Темп” – к.т.н., доцент Л. І. Кузічкін,  після  закінчення військової  служби  –  к.т.н., доценти К. П. Савченко, А. Г. Федосєєв. З кафедри електротехніки  інституту  на   факультет  була  переведена  старші викладачі Л. В. Пастернак та А. М. Давидов.  Із Хмельницького ВПУ № 11 (тоді ПТУ № 1) –  викладач М. І. Катрічев. З Хмельницького вищого артилерійського командного училища (ХВАКУ) – викладач Л. Г. Гальпер.

Період становлення цих спеціальностей був нелегким. Виникла потреба у створенні нової лабораторної бази і формування кадрового складу для забезпечення навчального процесу. Велику допомогу факультету у створенні лабораторної бази надали ректорат інституту, Хмельницькі заводи радіотехнічного спрямування: “Новатор”, “Катіон”, “Нева”, а також Міністерство оборони. Для розміщення кафедри радіотехніки ректорат виділив у 4-му навчальному корпусі приміщення, в яких раніше розташовувався читальний зал університету. Першим завідувачем лабораторій кафедри радіотехніки було призначено Катрічева Миколу Івановичу, який згодом приєднався до професорсько-викладацького складу кафедри. А посаду завідувача лабораторіями зайняв Загурний Петро Станіславович, який очолював її з 1988 і до 2016 р.

Згідно з наказом ректора про закріплення спеціальностей від 11 квітня 1988 року  № 49 кафедра радіотехніки здійснює підготовку фахівців із 1988 року. На той час вона входила у склад факультету комп’ютерної інженерії та радіоелектроніки, який очолив к.т.н., професор Косенков В.Д.

При науково-дослідному  інституті виробничого об’єднання “Катіон” створено філію кафедри. Для проведення занять із студентами залучались ведучі спеціалісти з виробництва, кандидати технічних наук: к.т.н., доценти Гордієнко Г. Ф., Вдовін О. А. У середині 90-х років припинено діяльність філії із-за зупинки виробництва.

15 березня 1991 р. у Хмельницькому технологічному інституті створюють факультет  радіоелектроніки, головним напрямом роботи якого є підготовка радіоінженepiв. Деканом факультету призначено к.т.н., професора Косенкова Володимира Даниловича, який більше 20 років був його незмінним керівником.

До нового підрозділу увійшло чотири кафедри:

– радіотехніки (завідувач – д.т.н., проф. Р. П. Карташов);

– конструювання РЕЗ (д.т.н., проф. С. I. П’ятін);

– електронно-обчислювальних систем (к.т.н., доц. В. Ф. Бардаченко);

– фізики (д.т.н., проф. В. В. Ковалевський).

Протягом 1993 – 2014 р.р. кафедру радіотехніки очолювали: д.т.н., професор Кушніренко Анатолій Ніконорович, к.т.н., доцент Федосеєв Анатолій Григорович, к.т.н., доцент Слободзян Валентин Іванович, д.т.н., професор Шинкарук Олег Миколайович.

До 1996 р. кафедра проводила підготовку іноземних студентів з таких країн, як Конго, Камерун, Кенія,  Ефіопія, Сирія, Афганістан та інш.

З метою підвищення кваліфікації та омолодження викладацького складу, починаючи з 1996 року, захищають кандидатські дисертацій: Пятін І. С. у 1996 році, Хільченко Г. К. у 1998 р., Підченко С. К. у 1999 р., Бойко Ю. М. у 2002 році, Гавронський В. Є., Таранчук А. А. – у 2006 р.

За п’ять років всі викладачі кафедри підвищили кваліфікацію за рахунок стажування без відриву від виробництва на підприємствах. Мартинюк В. В. пройшов стажування в Кореї.

В свою чергу, проводилась інтенсивна робота по оснащенню та переоснащенню лабораторій сучасними засобами радіоелектроніки, створено 6 нових лабораторій: систем комутації та основ телефонії (1998 р.), пристроїв та систем телебачення (1998 – 2002 р.), радіотехнічних  систем і систем зв’язку (1997 – 1999 р.), інформаційно-вимірювальних систем та комплексів (2002 р.), цифрових пристроїв та мікропроцесорів (1998-2000 р.).

В 1998 році створена філія кафедри в центрі прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля національного космічного агентства України (м. Дунаївці), де студенти нашої кафедри проходять різні види практики. Вивчають принципи побудови та роботи лазерно-дальномірних космічних систем, системи єдиного часу, діючих сучасних станцій космічного зв’язку, мобільних радіостанцій, а також займаються цифровою обробкою сигналів, отриманих з космічних апаратів.

В 2000 році укладена угода з Інститутом космічних досліджень НАН та НКА України про творчу співдружність і спільну участь в науковій та освітній діяльності в цій галузі.

Відкривається нова спеціалізація по системам зв’язку і телебаченню. Для цього в робочий навчальний план включено дисципліни: основи телебачення, волоконно-оптичні системи передачі інформації, техніка телебачення, радіомережі та лінії зв’язку, принципи побудови систем комутації та основи телефонії, основи побудови техніки зв’язку, основи побудови систем космічного зв’язку, системи цифрового телебачення, системи рухомого зв’язку.

З урахуванням динамічного розвитку мереж зв’язку досягнута домовленість із підприємством «Укртелеком» про підготовку спеціалістів, проходження на підприємстві практик та підготовки до дипломного проектування студентів.

У 2001 р. факультет радіоелектроніки отримав назву «Факультет комп’ютерної інженерії та радіоелектроніки», а з 2003 р. із нього виділився факультет телекомунікаційних систем (ФТС).

Викладачі та співробітники кафедри радіотехніки (2001 р.) (зліва направо): Підченко Сергій Костянтинович,
Євтушок Володимир Павлович, Стецюк Віктор Іванович, Сельський Андрій Анатолійович, Гальпер Леонід Георгійович, Футорняк Леонід Леонідович, Загурний Петро Станіславович, Пигович Юрій Георгійович, Куріленко Володимир Кульмич, Гейдаров Ігор Ідаядович, Вдовін Олександр Анатолійович, Таранчук Алла Анатоліївна, Пастернак Людмила Віталіївна, Слободзян Валентин Іванович, Бачинська Людмила Анатоліївна, Карпова Галина Петрівна

З 2003 року 35 місць денної форми навчання фінансується за рахунок держбюджету, а решта за рахунок контрактної форми навчання. Контингент студентів формується в основному з випускників загальноосвітніх шкіл, СПТУ, коледжів Хмельницької області, а, також випускників підготовчого відділення факультету довузівської підготовки. З 1996 року на кафедрі створюється ННВЦ “Радіотехніка”, у складі якого діяла школа “Юний радіотехнік”, яка займалася підготовкою абітурієнтів для вступу на спеціальності факультету. Заняття зі слухачами школи проводили провідні викладачі кафедри.

Всі лабораторії кафедри підключаються до локальної мережі університету з можливістю виходу в Інтернет, зростає кількість персональних комп’ютерів.

У відповідності до укладених з підприємствами договорів, студенти проходять практики на наступних базах практики: ДП “Новатор”, УКРТЕЛЕКОМ, “ЗАТ Український мобільний зв’язок”, Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля національного космічного агенства України (м. Дунаївці), підприємство “Інтертелеком”, Хмельницька філія концерну радіозв’язку, радіомовлення та телебачення та інших підприємствах.

З метою підвищення професійної підготовки студентів до навчального процесу залучаються відомі науковці України, а саме: д.т.н., професор Колпаков Ф. Ф. (Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського), д.т.н., професор Личак М. М. (Інститут космічних досліджень НАН та НКА України), д.т.н., професор Сурду М. М. (Інститут електродінаміки НАН України), д.т.н., професор Чумаков В.І. (Академія військово-морських сил ім. Нахімова), д.т.н., професор Ройзман В. П. (Хмельницький національний університет).

На факультеті і кафедрі проводиться певна робота з вивчення потреб регіону в спеціалістах за фахом. Щорічно проводяться зустрічі випускників з представниками підприємств і організацій, на яких формуються замовлення на потребу спеціалістів нашої кафедри. На сьогодні головна проблема в договірній роботі – це брак коштів у підприємств для виплати компенсацій за підготовку спеціалістів.

У 2005 році на кафедрі відкривається нова спеціальність “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення та телебачення” , а у 2008 році кафедра радіотехніки перейменовується у кафедру радіотехніки та зв’язку.

З 2009 року на кафедрі радіотехніки та зв’язку відкривається Вчена рада з захисту кандидатських дисертацій зі спеціальностей 05.12.13 – “Пристрої радіотехніки та засоби телекомунікацій” та 05.12.17 – “Радіотехнічні та телевізійні системи”, яку очолює д.т.н., професор Шинкарук О. М. У створеній раді було захищено кандидатські дисертації наших співробітників: у 2010 р. аспірантів Мішана В. В., Макаришкіна Д. В., пошукача Чесановського І. І., у 2012р. – аспірантів Стецюка В.І. та Карпової Л. В.

З 2014 р. по 2017 р. обов’язки завідувача кафедри радіотехніки виконує д.т.н., професор Ройзман Вілен Петрович, з 2018р. по 2021р. – д.т.н., професор Бойко Юлій Миколайович.

Спеціальність «Конструювання та технологія радіоелектронних засобів» на факультеті забезпечувала кафедра конструювання радіоелектронних засобів (скорочена назва КРЕЗ), яка була створена у 1990 р.   

Кафедру очолив (1990-2000рр) д.т.н., професор Пятін С.І. якого було запрошено із Вінницького політехнічного інституту. У витоках процесу створення кафедри були такі науковці як к.т.н., доцент Троцишин І.В., к.т.н., доцент Нестер В.В., асистенти Рибій В.О., Тетеря О.А. Завідувачем лабораторіями кафедри КРЕЗ став Мартинов Г.П.

Перший завідувач кафедри
Пятін Станіслав Іванович
Співорганізатор та наступний завідувач кафедри
Троцишин Іван Васильович

Перший випуск фахівців денної форми навчання спеціальності «Конструювання та технологія радіоелектронних засобів» відбувся у 1993р в обсязі 22 кваліфікованих спеціаліста, а заочної форми у 1994р.

Із 1993р при кафедрі на ДП «Новатор» (Хмельницький радіозавод, тепер ТОВ «Новатор») відкрита філія кафедри, де проводилось викладання окремих дисциплін за профілем кафедри та відповідно радіотехнічному напрямку діяльності виробництва. Філія кафедри проіснувала до 2000 року, в 2024р робота філії кафедри правонаступниці (кафедра телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій) відновлена.

Протягом 1991 – 2017 рр. кафедру очолювали: д.т.н., професор Пятін Станіслав Іванович, д.т.н., професор Злепко Сергій Макарович, к.т.н., доцент Троцишин Іван Васильович, к.т.н., доцент Яновицький Олександр Костянтинович, д.т.н., професор Ройзман Вілен Петрович, д.т.н., професор Мартинюк Валерій Володимирович.

Злепко Сергій Макарович
Ройзман Вілен Петрович
Яновицький Олександр Костянтинович
Мартинюк Валерій Володимирович

У 1991р…2000 р.р. при кафедрі діяла всеукраїнська конференція “Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах”. У 1997 року, завдяки наполегливій праці Троцишина І.В. відкрито міжнародний науково-технічний журнал “Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах”. Журнал включений до переліку фахових видань ВАК України.  Журнал співпрацює з провідними науковцями та вузами не лише в межах України, а й з вченими країн Європи, США, Канади. Головним редактором журналу з 1997 р. – 2013 р. д.т.н., професор Троцишин І.В. Журнал існує і станом на 2024р. (https://vottp.khmnu.edu.ua/index.php/vottp)

Відповідно до змін у попиті на фахівців, спеціальність «Конструювання та технологія радіоелектронних засобів» (КТРЗ) у 1998 р. змінила назву на «Виробництво електронних засобів» (ВЕЗ) за базовим напрямком – Електронні апарати. 3 2000 р. випускники спеціальності «ВЕЗ» мають нагоду отримати одну з двох спеціалізацій: «Електронні апарати банківських систем та засоби захисту інформації» та «Виробництво експлуатація та ремонт електронних апаратів».

Викладачі та співробітники кафедри виробництва електронних засобів (2004р.) (зліва направо):
Бех Сергій Валентинович, Любчик Віталій Романович, Горященко Костянтин Леонідович, Рибій Віктор Олександрович, Письменюк Олекснадр Іванович., Осадчук Альона Аркадіївна, Мільман Валентина Іванівна,
Новіков Олександр Васильович, Мартинюк Валерій Володимирович, Рибалко Олег Петрович, Пивовар Олег Сергійович, Петрушак Володимир Степанович

З 2002 року кафедра, відповідно до сучасний потреб, на базі спеціалізації «Виробництво експлуатація та ремонт електронних апаратів»  за допомогою таких фірм як «Золота лінія», «Арсенюк & Штефанік» відкрила новий напрямок спеціалізації «Автомобільна електроніка».

З моменту відкриття на кафедрі КРЕЗ проходило поступове створення наукової школи „Вимірювання та перетворення фазочастотних та амплітудних параметрів радіосигналів” під керівництвом д.т.н., професора Троцишина І.В. Так з 2001 по 2012 роки під його керівництвом захищено 7 кандидатських дисертацій за спеціальностями 05.11.08, 05.11.13, 05.11.05, 05.01.02: Пивовар О.С., Любчик В.Р. у 2001р., Петрушак В.О. – 2003р., Войтюк О.П. – 2004р., Горященко К.Л.- 2005р., Полікаровських О.І., Романюк В.В. – 2006р.

На кафедрі (1991-2014) функціонувало 6 спеціалізованих навчальних лабораторій (із них 3 переобладнанні в 1999-2002 роках, одна – в 2008 році), аудиторія для практичних занять, одна для збереження матеріальних цінностей.

У 2003 році на кафедрі відповідно в рамках галузі знань «Електронні апарати» (0910) та введеному МОН новому переліку спеціальностей відкрито нову спеціальність 6.050903 «Телекомунікації», а спеціальність «Виробництво електронних засобів» перейменовано на спеціальність 6.050902 «Радіоелектронні апарати». Таким чином, кафедра стала випускаючою одразу по двом спеціальностям та змінила назву на «Кафедру радіоелектронних апаратів та телекомунікацій», в той же час факультет змінює назву на «Інститут телекомунікаційних та комп’ютерних систем».

У 2003-2010 рр. відповідно до постанов Кабінету Міністрів України (від 13.12.2006 р.№1719, від 27.08.2010 р. №787) кафедра, разом із іншими учбовими закладами України почала перехід на триступеневу підготовку фахівців бакалавр-магістр-доктор філософії.

Підготовку магістрів за спеціальністю 8.091004  «Технології та засоби телекомунікацій» галузі знань 0910 „Електронні апарати” кафедра розпочала у 2003р. Надалі телекомунікаційний напрямок кафедри залишився провідним аж до теперішнього часу.

У 2018 році кафедра розпочала роботу з розробки нового напрямку, пов’язаного із більш ширшим введенням в навчальний процес різних аспектів використання обчислювальних засобів та змінила назву на кафедру «Телекомунікацій та комп’ютерно-інтегрованих технологій» (ТКІТ).

У 2019 р. відбувається реорганізація факультету та кафедри, де на базі кафедри радіоелектронних апаратів та телекомунікацій на початку 2020 р. (наказ ректора ХНУ від 13.03.20р.) створюється нова кафедра – «Телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій», де розпочинається підготовка фахівців за новою програмою європейського зразка «Телекомунікації, медійні технології та інтелектуальні мережі».

На теперішній час склад кафедри характеризується поєднанням досвідчених викладачів з молодими науковцями. Кафедра активно розвиває практичну підготовку студентів через систематичні майстер-класи, гостьові лекції від провідних фахівців галузі, регулярне оновлення матеріально-технічної бази та залучення роботодавців до проєктування лабораторій та викладання. Це створює передумови для підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних швидко адаптуватися до потреб виробництва.

Отримані в ході навчання знання та компетентності будуть критично важливими для розвитку сучасної інформаційної інфраструктури, що є основою безпечного та незалежного майбутнього Хмельниччини і України. Наявність стабільної й високооплачуваної роботи в телекомунікаційному секторі у випускників кафедри буде відігравати ключову роль у забезпеченні технологічного прогресу та національної безпеки, роблячи внесок у розвиток незалежної та сильної України.