Екскурсія до історико-меморіального комплексу «Виставка пожежно-рятувальної служби Хмельниччини»

10 березня 2023 р. студенти 1-го курсу спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка» відвідали історико-меморіальний комплекс «Виставка пожежно-рятувальної служби Хмельниччини», що розташована в одній із частин ДСНС м. Хмельницького.

Історико-меморіальний комплекс знайомить відвідувачів із буремною історією виникнення та розвитку служби порятунку, яка нерозривно пов’язана із іншими силовими структурами ДСНС, що із честю виконують завдання збереження та порятунку найвищої цінності – людського життя!

Діяльність виставкового центру розпочалась у 1990р. за напрямком пожежно-рятувальної служби. Із входженням пожежної служби до складу ДСНС у 2004р. напрямок експозиції значно розширився та на теперішній час площа виставкових залів складає близько 850 кв. м.

Експозиція виставки охоплює такі форми візуалізації, як демонстраційні плакати та стенди, історичні та сучасні засоби боротьби із пожежами, засоби захисту працівників ДСНС, історичні реліквії, макети споруд та приміщень, діючі макети оснащення протипожежного захисту, а також тематичні відеопрезентації.

Приємною особливістю виставки виявилась можливість не тільки спостерігати експонати, а також відчути себе рятівником, потримавши в руках спорядження пожежників, що використовувалось в ХІХ сторіччі та на початку ХХ сторіччя в Хмельницькому регіоні.

Огляд виставкових залів проходив в цікавій дружній інтерактивній взаємодії із екскурсоводом із численними запитаннями з боку відвідувачів. В рамках такої взаємодії на реальних прикладає студентам роз’яснювалось особливості норм техніки безпеки на реальних прикладах застосування технічних засобів.

Під час огляду експонатів, зважаючи на технічне спрямування спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка», студентам більш докладно роз’яснено деякі особливості функціонування засобів пожежогасіння, захисту органів дихання, технічні особливості будови інструментів пожежника та його одягу.

Екскурсія розпочинається із історії рятувальної служби та сакральних зв’язків із релігійними основами роботи пожежників у давнину.

Надалі студенти мали нагоду ознайомитись із історією пожежно-рятувальної служби Хмельниччини починаючи із XV сторіччя.

Інформативною частиною відвідування виставки було не тільки ознайомлення із засобами порятунку, але і ознайомлення із структурою та робочими буднями пожежно-рятувальної частини, а також порядком виконання службових обов’язків по захисту найціннішого – життя людини.

Під час виконання обов’язків служба ДСНС як силова структура має бути забезпечена засобами зв’язку. В рамках експозиції представлені проводові та радіозасоби, що особливо зацікавили студентів. Гарант освітньої програми к.т.н, доцент Олег ПИВОВАР роз’яснив принципи функціонування та можливостей використання засобів зв’язку службою ДСНС.

Експозиція виставки також охоплює меморіальну частину, присвячену трагедії на Чорнобильській АЕС у 1986 р. Всі присутні мали нагоду ознайомитись із історією цих подій та героїчної боротьби пожежників із наслідками аварії під час перегляду документального фільму.

Важливість безпечного функціонування атомних електростанцій на території України є невід’ємним завданням рятувальної служби ДСНС. В рамках експозиції представлено інтерактивний макет Хмельницької АЕС, де студенти мали нагоду ознайомитись із принципами використання ядерної енергії, структурою та способами захисту АЕС від небезпек, нормами радіаційного впливу тощо.

Тематика виставки охоплює таку важливу частину роботи ДСНС як попередження трагедій із вибухонебезпечними предметами, що особливо актуально під час надзвичайного стану в України.

Екскурсія до виставкового центру виявилась надзвичайно цікавою та корисною. Наприкінці екскурсії відбулась вікторина щодо інформації, поданої у виставковому центрі із врученням студентів символічних подарунків. 

Велика подяка директору виставкового центру Валентині Олександрівні та керівництву ДСНС за організацію надання можливості відвідування виставки та проведення цікавої екскурсії!

Гарант ОП
к.т.н., доцент Олег ПИВОВАР