ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ АВАРІЇ НА ЧАЕС

38 років тому, 26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа на території України та всієї Європи – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Ця трагічна подія забрала життя тисяч людей, вплинула на долі міліонів, завдала непоправної шкоди екології великій частині європейського континенту, та насамперед Україні. Відтоді в цю дату в Україні щорічно вшановують усіх людей, хто загинув або постраждав від цієї катастрофи, а також ліквідаторів наслідків аварії. Ми глибоко вдячні героям-чорнобильцям, які рятували світ та Україну від катастрофи у 1986 році та дякуємо сьогоднішнім героям, які вчергове запобігають новітнім небезпекам.

У п’ятницю, 26 квітня 2024 року, у Хмельницькому національному університеті також відбулася лекція «Чорнобиль – наш біль» за участі фахівця Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Сергія Леонтійовича Безп’ятчука.

У заході взяли участь викладачі та здобувачі вищої освіти всього університету, зокрема студенти кафедри ТМІТ – групи ТР2-20-1, ТР2-22-1, ТР2с-22-1.

В рамках заходу відбулася демонстрація документального фільму, з оригінальною та цікавою версією катастрофи на ЧАЕС. Студенти проявили неприховану цікавість, задавали масу питань лектору. Сергій Безп’ятчук дав вичерпну відповідь та проінформував  присутніх про вплив радіації на організм людини та особливості колективного та індивідуального захисту.

Засоби індивідуального захисту
Протигаз ГП-7 українського виробництва

Розуміння і пам’ять про Чорнобильську катастрофу є важливими для запобігання подібним трагедіям у майбутньому. «Пам’ятаємо силу й відданість людей, які рятували життя у 1986 році. Цінуємо кожного, хто допомагає захищати життя зараз».

Кафедра ТМІТ