Захист магістрів спеціальності 172 – Телекомунікації та радіотехніка

12 та 14 грудня 2023р відбувся захист кваліфікаційних дипломних робіт магістрів спеціальності 172 – Телекомунікації та радіотехніка кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій (ТМІТ). Випуск магістрів за назвою спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» у 2023р останній, надалі випускники отримуватимуть дипломи за спеціальністю «Електронні комунікації та радіотехніка» за новою освітньо-професійною програмою Європейського зразка – «Електронні інформаційно-комунікаційні системи та мережі».

Тематика випускових дипломних робіт сформована та доведена до магістрів ще минулого семестру, остаточне затвердження тематики кваліфікаційних робіт затверджено наказом ректора №30 від 15 серпня 2023. Більшість випускників розпочала роботу над темами ще під час навчання на 1 курсі магістратури, що обумовило високий рівень складності та глибину опрацювання теми дипломних робіт. Проведений попередній захист підтвердив готовність випускників-магістрантів до захисту. Робота над кваліфікаційними роботами магістрів проводилась паралельно із проходженням студентами-магістрантами переддипломної практики, де питання, що розглядались у роботі поєднувались із практичними потребами баз практики, що висвітлено в звітах із переддипломної практики. Через військовий стан в Україні взаємодія випускників із керівниками проходила в змішаному режимі (очно-дистанційному), захисти відбувались в очному форматі на кафедрі ТМІТ ХНУ. Ґрунтовність підготовки та достатній час для опрацювання тем кваліфікаційних робіт обумовив в кінцевому рахунку 100% якість під час захисту.

Особливістю цьогорічного захисту була присутність на захисті представників підприємств-стейкхолдерів ДП “Новатор”, Концерна радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (Хмельницька філія) та Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (м. Хмельницький). Для виконання обов’язків голови ДЕК запрошено директора Хмельницької філії АТ «Укртелеком» Олексія ІВАНОВА.

Активна участь представників таких відомих та потужних підприємств м. Хмельницького під час захисту говорить про значний рівень зацікавленості стейкхолдерів у підготовці фахівців спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка». Тематика кваліфікаційних робіт магістрів у 2023р. сформована з урахуванням пропозицій стейкхолдерів (роботодавців). Більша частина кваліфікаційних робіт (6 робіт) присвячена розробці та удосконаленню апаратних засобів забезпечення високопродуктивних телекомунікаційних мереж (6 робіт). Решта робіт відповідають науково-технічній розробці перспективних телекомунікаційних систем та їх складових (3 роботи), не залишилось поза увагою тематика впровадження інноваційних мультимедійних технологій у навчальний процес на кафедрі ТМІТ (1 робота). Актуальність та науковий рівень 100% кваліфікаційних робіт підтверджено науковими публікаціями з тематики досліджень,  серед яких 75% статей в наукових журналах

Перевірка дотримання академічної доброчесності всіх випускових робіт магістрів на базі середовища внутрішнього середовища Anti-Plagiarism (ХНУ) показала середній рівень запозичень у 1,3% (9% максимальне значення, 0% мінімальне значення). Результати перевірки міжнародною системою Unicheck виявив середній рівень запозичень у 6% (максимальне значення – 16%, мінімальне значення 0,8%). Відповідно рішенню комісії кафедри із антиплагіату усі роботи були допущені до захисту без необхідності повторної перевірки.

До рецензування кваліфікаційних  робіт магістрів були залучені кандидати та доктори наук споріднених кафедр факультету інформаційних технологій: кафедри кібербезпеки, кафедри фізики і електротехніки, кафедра автоматизації, компютерно-інтегрованих технологій та робототехніки. Оцінки рецензентів за багатьма критеріям випускових робіт 2023р для всіх робіт становили «відмінно» та «добре», більшість оцінок Державної екзаменаційної комісії за результатами захисту співпали із рекомендованими у рецензіях. Всі роботи завантажені до інституційного депозитарію ХНУ із можливістю вільного доступу для ознайомлення викладачами та студентами ХНУ, стейкхолдерами та іншими зацікавленими особами.

Основні результати робіт магістрантами представлено у вигляді доповіді на основі демонстраційних плакатів. Захист студента Коломійця Є.Я (Метод конфігурації дипольної антени для бездротових систем) відбувався англійською мовою. 

Слід відзначити високий рівень наукової спрямованості всіх дипломних робіт, серед яких є цілий ряд актуальних запропонованих технічних рішень, що підтверджені за допомогою  сучасних засобів математичного та імітаційного моделювання.

к.т.н., доцент кафедри ТМІТ Олег ПИВОВАР