Екскурсія до навчального центру поводження з відходами (Гуфі-центр)

В рамках поглиблення знань з екологічної безпеки 28 квітня 2023 р. студенти першого курсу спеціальності “Телекомунікації та радіотехніка” завітали до Навчального центру поводження з відходами (Гуфі-центр).

Нещодавно Гуфі-центр відмітив свій перший день народження. Тим не менш, він має у своєму складі 5 спеціалізованих інформаційно-навчальних залів, більш як 30 інтерактивних експонатів та велику кількість стендів, розташованих в структурованому порядку.

Навчально-пізнавальна програма починається із короткометражного фільму, що пояснює важливість усвідомлення світової проблеми відходів, їх негативний вплив на екологію і здоров’я людини та способи вирішення цих проблем. У фільмі приділено значну увагу проблемам сортування та переробки відходів електронної техніки: телефонів, планшетів, комп’ютерів, офісної техніки тощо. Наприклад, цікаво було дізнатись, що у світовому океані є сміттєва пляма, площа якої більш ніж в три рази площі України, а кожна людина (в середньому) щодня генерує близько 1 кілограма небезпечних відходів. Ці відходи в кінцевому рахунку потрапляють на сміттєзвалища загальною площею, яку можна порівняти із площею м. Хмельницький!

Особливістю навчального центру поводження із відходами є можливість інтерактивної взаємодії відвідувачів із експонатами, наприклад, у першій залі “сміттєвого жаху” можливо не тільки ознайомитись із різновидами побутового сміття, але і відчути “запахи” деяких видів забруднень, або наочно побачити всі неприємності внутрішнього «життя» сміттєпроводів через віртуальну візуалізацію, або побачити своє відображення поряд із креативно представленим макетом людини із сміття в дзеркальній міні-кімнаті.

Найбільше інформаційно насиченою є окрема зала сортування відходів, де в структурованому вигляді подана інформація про маркування товарів для утилізації, рівні небезпеки того чи іншого різновиду сміття для екології планети, способи та типи утилізації, можливості вторинного використання сировини та приклади екологічно безпечних товарів. Особливо підкреслюється не тільки важливість правильного екологічного підходу, але і важливість постійного використання правил екологічної безпеки у межах квартири, вулиці, району та міста Хмельницького, тобто середовища, яке безпосередньо оточує нас з Вами!

Разом із екскурсоводом центру в залі сортування відходів куратор групи ТР2-22-1, к.т.н, доцент Олег ПИВОВАР провів лекцію про небезпеку для навколишнього середовища елементів автономного живлення, відходів електронного та комп’ютерного виробництва, важливості утилізації товарів електронної промисловості. Під час перебування в центрі студенти активно використовували інформаційні технології: інтерактивні стенди, планшети, аудіо повідомлення тощо. В залі центру присутня фотозона у формі стилізованого екобуса, що вже декілька років в різних локаціях м. Хмельницького приймає небезпечні відходи від громадян.

Для закріплення матеріалу щодо сортування відходів студенти мали нагоду взяти участь у напівжартівливій  командній грі у форматі 3 на 3 по сортуванню відходів різних типів на швидкість та влучність. Корисним для запам’ятовування виявилась подана екскурсоводом інформація про кольорове маркування контейнерів для небезпечних відходів та про умовні знаки та піктограми, що ідентифікують типи пакування товарів та їх можливу небезпеку для екології. Наприкінці огляду експонатів була проведена навчально-пізнавальна вікторина із більш як 30 запитань-відповідей із врученням символічних призів від ТОВ «КОРНЕКС ЛТД» (Торгова марка «ОБАНА»). Під час вікторини студенти активно висували власні пропозиції щодо використання знань та умінь в галузі електроніки для забезпечення екологічності телекомунікаційного та комп’ютерного устаткування у повсякденному житті.

Гарант ОП
к.т.н., доцент Олег ПИВОВАР