Передача обладнання від стейкхолдерів-роботодавців телекомунікаційних компаній АТ «Укртелеком» та ТОВ “ITT” для оновлення матеріально-технічної бази освітніх програм на кафедрі ТМІТ

03.10.2024 року на кафедру «Телекомунікації, медійні та інтелектуальні технології» завітали роботодавці – директор Хмельницької філії АТ «Укртелеком» к.т.н., доцент Олексій ІВАНОВ та головний інженер телекомунікаційної компанії ТОВ «ІТТ» Олександр ЛАДУНЕЦЬ. Основна мета відвідування базової кафедри була пов’язана з практичною підтримкою матеріально-технічною бази кафедри в рамках наданих пропозицій по вдосконаленню освітньо-професійних програм (ОПП) освітньо-кваліфікаційних рівнів ОКР «бакалавр» та ОКР «магістр» за спеціальність 172 «Електронні комунікації та радіотехніка», які були надані в рамках круглого столу з проектними групами за ОПП 02.09.2024 р. Надання пропозицій від роботодавців і стейкхолдерів супроводжувалось особистою їх участю у проектуванні майбутньої лабораторії інформаційно-комунікаційних систем (4-234).

Обговорення стейкхолдерами проекту плану облаштування спец-лабораторії «Інформаційно-комунікаційних систем» (4-234)

Представники роботодавців передали завідувачу кафедри професору Сергію ПІДЧЕНКУ погоджену проектну схему облаштування лабораторії і відповідно підкріпили свої наміри передачею конкретного обладнання провідних фірм світу для її фахового і належного облаштування. Директор АТ «Укртелеком» Олексій Іванов та головний інженер телекомунікаційної компанії ТОВ «ITT» Олександр ЛАДУНЕЦЬ зауважили, що грамотний і фаховий процес проектування лабораторії дозволить підготувати фахівців-практиків, здатних у найближчому майбутньому, після закінчення університету, швидко адаптуватися та увійти до колективів провідних фірм та операторів телекомунікаційних послуг в Україні, зокрема АТ «Укртелеком» і ТОВ «ITT». Саме ця мета спонукала роботодавців особисто прийняти участь у розбудові лабораторії. Підготовка молодих випускників-практиків з метою оновлення кадрів у яких гостро потребує телекомунікаційний сектор Хмельниччини має здійснюватися безпосередньо під час навчання і набуття фахових компетентностей для мінімізації часу їх адаптації до виробництва і прийняття на роботу.

Під час зустрічі з роботодавцями кафедра ТМІТ отримала обладнання яке дозволить якісно охопити важливі дисципліни професійної підготовки, важливі спеціальні фахові (компетентності) для отримання зазначених у ОПП програмних результатів навчання.

Передача обладнання в лабораторію «Інформаційно-комунікаційних систем»

Передача обладнання в лабораторію «Інформаційно-комунікаційних систем» (4-234)

Ознайомлення стейкхолдерів з лабораторною базою кафедри (лабораторія 4-236)

Ознайомлення стейкхолдерів з лабораторною базою кафедри (лабораторія 4-238)

Ознайомлення стейкхолдерів з лабораторною базою кафедри (лабораторія 4-236)

Зразки переданого обладнання в рамках спонсорської допомоги АТ «Укртелеком» та ТОВ «ITT» кафедрі «Телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій»:

Серверне обладнання для системи Asterisk

Цифрова гібридна комутаційна система Panasonic D1232

Високоефективні пристрої доступу qBRIDGE NSG 200

Медіаконвертери Foxgate

Медіаконвертери BDCOM P1501DS

Маршрутизатор MicroTik Routerboard

DSL концентратори Paradyne 4200

Мережеве обладнання Cisco (Cisco Unified Communications 500)

А також інше телекомунікаційне обладнання. Крім того кафедра отримала зразки патч-кордів, пігтейлів, стійку (Huawei) з абонентським обладнанням, оптичний лінійний термінал тощо для здійснення фізичної комутації блоків і стояків телекомунікаційних мережевих пристроїв:

Передані зразки патч-кордів

Передане обладнання оптичного лінійного терміналу BDCOM P3310D + кабель COM

Передана діюча стійка (Huawei) з абонентським обладнанням

Кафедра «Телекомунікації, медійні та інтелектуальні технології» переконана, що залучення до навчального процесу стейкхолдерів провідних компаній України, м. Хмельницький та області, їх активна участь в розбудові базових лабораторій кафедри, підтримка матеріально-технічної бази, дозволить випускникам за ОПП які провадяться на кафедрі максимально швидко знайти застосування своїм знанням у провідних телекомунікаційних компаніях (таких як АТ «Укртелеком», ТОВ «ITT»), державних установах, IT-компаніях, а також у міжнародних корпораціях, що займаються розробкою інфраструктури зв’язку. Отримані в ході навчання знання та компетентності будуть критично важливими для розвитку сучасної інформаційної інфраструктури, що є основою безпечного та незалежного майбутнього Хмельниччини і України. Наявність стабільної й високооплачуваної роботи в телекомунікаційному секторі у випускників кафедри буде відігравати ключову роль у забезпеченні технологічного прогресу та національної безпеки, роблячи внесок у розвиток незалежної та сильної України.

Юлій БОЙКО, професор кафедри телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій