18.06.24 студенти груп ТР2-22-1, ТР2с-23, ЕКРм-23 (освітній рівень бакалавр, магістр) мали нагоду зустрітись із нашим випускником, стейкхолдером спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, провідним фахівцем міжнародної компанії DiGas (https://digasgroup.com/), кандидатом технічних наук Олегом ГОЛЕВИЧЕМ.
Під час зустрічі, що тривала близько 3 годин доповідач ґрунтовно розповів про напрямки діяльності фірми, що пов’язані із важливим завданням використання розгалуженої системи телеметрії та моніторингу стану роботи дизельних двигунів із застосуванням двокомпонентної паливної суміші на рухомому складі залізничного транспорту.
Зокрема, розглянуто ряд компетенцій фахівців спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, необхідних для реалізації завдань, направлених на створення апаратно-програмної бази підтримки телеметричного устаткування на основі екстраполяційних можливостей поточного моніторингу із віддаленою передачею даних під час роботи тепловозів, а також екологічні та економічні аспекти використання двокомпонентного палива природний газ-дизель.
Олег ГОЛЕВИЧ відмітив, що перехід на двокомпонентне паливо потребує ретельного вивчення принципу роботи дизельного двигуна, його параметрів, сенсорних елементів та системи віддаленої неперервної передачі і обробки телеметричної інформації за більш ніж 700 параметрами на базі технології Big Data. Подібні завдання потребують не тільки компетенцій у сфері електронних комунікацій, але і комп’ютерної підготовки в галузі використання спеціалізованих мікроконтролерів в розгалуженій системі паралельного моніторингу та передачі даних.
Представлено результати розробок, які пропонуються міжнародною компанією DiGas для клієнтів в усьому світі. Це послужило добрим прикладом для студентів спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка представлення проєктів, який може бути використаний на захистах курсових та кваліфікаційних робіт.
Окремо пан Олег підкреслив важливість комунікації технічного персоналу із замовниками різних за менталітетом країн світу; важливість технічної підтримки розробленої системи електронних комунікацій, періодичного стендового та метрологічного контролю, фіксації аварійних ситуацій та їх передбачення, поточного ремонту та самодіагностики стану всієї системи.
Також відмічено, що без навичок комп’ютерного імітаційного моделювання та застосування під час роботи над великими проектами програмно-апаратних засобів із елементами штучного інтелекту на теперішній час реалізація телекомунікаційних завдань є проблематичною. В рамках цієї тематики, доповідачем рекомендовано до поглибленого вивчення відповідних програмно-апаратних засобів, зокрема системи MATLAB/Simulink в рамках самостійної та індивідуальної підготовки студентів спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка.
Наприкінці зустрічі Олег ГОЛЕВИЧ провів майстер-клас щодо оформлення резюме для отримання посади інженера в галузі електронних комунікацій.
Ґрунтовний підхід до питань майбутнього працевлаштування з боку доповідача зацікавила випускників спеціальності 172 Електронні комунікації та радіотехніка, зокрема другого (магістерського) освітнього рівня, про що свідчили численні запитання з боку аудиторії.
Кафедра телекомунікацій, медійних та інтелектуальних технологій вдячна пану Олегу ГОЛЕВИЧУ за проведену зустріч та можливість спілкування із студентами щодо сучасних розробок в галузі електронних комунікацій на конкретних прикладах, мотивації отримання компетенцій, що сприяють інтелектуальному зростанню науково-технічного потенціалу як особистості, так і сфери електронних комунікацій та радіотехніки на рівні регіону всієї держави.
Гарант ОП
к.т.н., доцент Олег ПИВОВАР