Відкрита лекція – майстер клас к.т.н., доцента кафедри інформаційно-комунікаційних технологій ім. О.О. Зеленського Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» (м. Харків) Сергія ХУТОРНЕНКО

В рамках співпраці з реалізації програм внутрішньої академічної мобільності 25 жовтня 2023 р. для студентів спеціальності 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» відбулась відкрита лекція – майстер клас к.т.н., доцента кафедри інформаційно-комунікаційних технологій ім. О.О. Зеленського Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» (м. Харків) Сергія ХУТОРНЕНКО.

Тематика заняття – комплексне використання сучасних систем автоматизованого проектування для симуляції схем аналогових електронних схем. На лекції були присутні студенти 1 курсу спеціальності «Електронні комунікації та радіотехніка, студенти 2-го курсу спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» та викладачі кафедри ТМІТ.

Після вступного слова завідувача кафедри Сергія ПІДЧЕНКА доцент Сергій ХУТОРНЕНКО (ХАІ) за допомогою мультимедійних засобів представив одну із найбільш відомих систем автоматизованого проєктування в галузі радіоелектроніки – «Multisim» від провідної компанії віртуальних лабораторій автоматизованого тестування National Instruments.

На занятті було представлено основні можливості використання САПР «Multisim» для аналізу та синтезу електронних схем в галузі електронних комунікації та радіотехніки, визначено загальні можливості та порядок побудови моделей електронних схем як за постійним, так і за змінним струмом для завдань учбового проєктування. Показано, як широкі можливості САПР «Multisim» можна застосувати для отримання параметрів та характеристик радіоелектронних схем на основі використання вбудованих SPICE – моделей електронних компонентів.

Під час лекції розглянуті різні підходи щодо аналізу електронних схем та їх реалізація в межах САПР «Multisim». Проведений порівняльний аналіз інших середовищ проектування з точки зору отримання адекватних результатів на основі моделей компонентів різних типів. Зазначено важливість застосування математичних розрахунків в середовищі Mathcad для досягнення більш достовірних результатів симуляції в системі «Multisim».

Після відкритої лекції Сергій ХУТОРНЕНКО провів із студентами майстер-клас із аналізу електронних схем з використанням типових прикладів та базових моделей електронних компонентів. Під час майстер-класу студенти мали нагоду впевнитись в ефективності застосування технологій САПР як для навчального процесу, так і в подальшій професійній діяльності.

Система автоматизованого проєктування «Multisim» широко використовується для проведення лабораторних робіт та виконання курсових проектів у спеціалізованих курсах за спеціальністю 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» як першого (бакалаврського), так і другого (магістерського) освітніх рівнів. Спілкування студентів із досвідченим фахівцем в галузі радіотехніки к.т.н., доцентом Сергієм ХУТОРНЕНКО було слушним і корисним та буде сприяти для більш повного набуття компетенцій здобувачами вищої освіти із обраної спеціальності.

Гарант ОП, к.т.н., доцент
Олег ПИВОВАР